تیم ملک‌بان به پشتوانه نیروهای کارآزموده خود که شامل اساتید، نخبگان و برترین فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها که همگی از افراد با سابقه در زمینه املاک و مستغلات می‌باشند، با هدف ارائه خدمات نو در زمینه ملک می‌باشد که به شما کاربر عادی و یا مشاورین املاک این امکان را می‌دهد که اگهی فروش، پیش فروش، رهن، اجاره، اجاره مبله، معاوضه، مشارکت در ساخت و غیره، ملک خود را در سایت درج نمایید. آنچه این مجموعه را از سایر وب‌ سایت‌های فعال در زمینه معاملات املاک متمایز می‌سازد، توانایی بالای این مجموعه در زمینه تحلیل و تفسیر طراحی سیستم‌ها، گرافیک بسیار بالا، سرعت و راحتی جست‌وجوی برای مشاورین عزیز و نحوه دسترسی کاربران به صورت آفلاین (اپ اندروید و نرم افزار سیستم) و آنلاین (به صورت جستجو درمرورگر) می‌باشد. ملک‌بان در ارائه‌ خدمات خود حد و مرزی نمی‌‌شناسد. باور ما این است که می‌توانیم بهترین خدمات را به طرف‌های درگیر در معاملات املاک ارائه نمائیم. برای رسیدن به این هدف، ملک‌بان به ‌صورت مستمر به نوآوری در خدمات خود می‌پردازد. وبسایت‌های melkbaan.ir و melkbaan.org، جامع‌ترین پرتال املاک کشور است که در سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.

رسالت ملک‌بان به عنوان یک پرتال تخصصی و سازنده معتبر در امر صنعت ساختمان، تغییر ساختار سنتی خدمات املاک به یک روش مدرن و کاملا علمی است و بر پایه این دیدگاه، بیانیه ماموریت آن به شرح ذیل میباشد:

۱. ارائه مسکن با کیفیت بالا و قیمت متناسب با این امر، برای همه اقشار جامعه

۲. ایجاد محیطی ساده و صمیمی برای تمامی کسانی که به نوعی دنبال خرید و فروش مسکن، رهن و اجاره املاک و مستغلات هستند به طوری که خودشان بتوانند به سهولت و سرعتی بالا با جستجو به نتیجه دلخواه دست یابند

۳. ارائه آخرین فایل‌های به روز مسکن به مخاطبین مربوطه

۴. ایجاد شبکه‌ای هوشمند برای کاربران در جهت ارائه املاک و مستغلات خود جهت فروش و یا رهن و اجاره

۵. اطلاع رسانی تخصصی از اخبار روز مسکن و شهرسازی

۶. اطلاع رسانی به کاربران در مورد قیمت‌های روز مسکن و روند حرکت آن در طول زمان به همراه ابزار مقایسه در حالت‌های مختلف

۷. جهت افزایش اطلاعات کاربران در جهت بازسازی و به‌سازی املاک ایده و راهکارهای به روز و جدید در اولویت کار ماست

۸. جهت تسریع در امور و حل معضلات احتمالی در زمینه مسائل حقوقی این امکان را فراهم آوردیم تا با تشکیل یک گروه از وکلاء و آگاهان به مسائل حقوقی به تمامی سئولات شما در زمینه املاک و مستغلات پاسخگو باشیم

امید است با عنایت دارندگان و تولیدگنندگان اطلاعات، مسئولین محترم و تمامی کسانی که به امر مسکن اهمیت می دهند و همچنین راهنمائی همکاران حوزه فن آوری اطلاعات و خواست کاربران، ملک‌بان این اهداف دست یافتنی باشند.

ملک‌بان، به لطف داشتن بانک اطلاعاتی بسیار جامع از املاک کشور، اطلاعات تحلیلی لحظه‌ای از تغییرات قیمت، پیش‌بینی و روند قیمت منطقه‌ای ارائه می‌کند. اطلاعات املاک ثبت شده در وبسایت‌های melkbaan.org یا melkbaan.ir کاملا معتبر بوده و تمامی آگهی‌ها پس از طی مراحل مختلف، بررسی شده تا از ثبت آگهی‌های غیر واقعی جلوگیری به عمل آید. امکان دسترسی همیشگی (آفلاین) و (آنلاین) به این وبسایت و نرم افزار ملک‌بان (اپ اندروید) از یک سو؛ و ثبت مشخصات کامل ملک اعم از متراژ، عمر بنا، تعداد اتاق خواب، طبقات، امکانات رفاهی همراه با عکس‌ها و ویدئوهای با کیفیت، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار افراد جویای ملک قرار می‌دهد و بدین ترتیب فرآیند انتخاب و یافتن خانه به میزان قابل توجهی آسان می‌شود.

همین حالا که مشغول خواندن این بخش هستید، ما در ملک‌بان یک تیم 100 نفره هستیم؛ رویاهای کوچک هر کداممان تبدیل به یک رویای واحد و بزرگ شده است و هر روز بی‌وقفه برای آن تلاش می‌کنیم، تا بتوانیم محل آرامش و اطمینان شویم برای آن لحظه‌ای که قرار است یکی از لذت بخش‌ترین و مهم‌ترین تصمیم‌های زندگی خود را بگیرید؛ تصمیمِ خوب خانه دار شدن! همه ما در این تیم باور داریم که می‌توانیم در این تصمیم مهم شما را یاری کنیم و این راه برای ما هیچ انتهایی ندارد، هر روز قرار است بهتر باشیم، تا شما در کمترین زمان بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید؛ تصمیم خوبِ خانه دار شدن.

وبسایت‌های ملک‌بان تابع قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران است و خود را موظف و متعهد به رعایت مقررات شرعی و عرفی جمهوری اسلامی می‌داند و تمام فعالیت و رفتار خود را در این چهارچوب تعریف کرده است.